O nás

Pomáháme průmyslovým podnikům snížit náklady za energii ve výrobě. Náš přístup se liší od klasických metod řízení energie a díky tomu s námi dosáhnete velmi výrazných úspor energie za krátký čas.

Co pro vás můžeme udělat?

Nestačí nám úspory na papíře – certifikaci ISO 50001 či energetický audit přetavíme v reálně ušetřené peníze pomocí unikátní metody QUEST.

V čem jsme jiní?

  • Energii zviditelníme srozumitelněji než jste zvyklí a naučíme vás pracovat s daty zcela novým intuitivním způsobem.
  • Klademe důraz na lidské chování a pomáháme zavádět „energy culture“, tedy prostředí, kde odpovědnost za spotřebu energie v podniku nenese pouze energetik, ale všichni zaměstnanci.
  • Využíváme rychlá a efektivní řešení, ale spolupracujeme s vámi tak dlouho, dokud se nenaučíte novou metodu úspor energie uplatňovat samostatně.
  • Za naši práci platíte, až když opravdu přináší výsledky, které jsme si na začátku vytyčili jako společný cíl.

Co o nás říkají klienti?

"Největším přínosem spolupráce s HE Consulting bylo, že jsme začali o energii mluvit na všech úrovních – od dělníků po management."

Výrobní ředitel modelu OCTAVIA Škoda Auto a.s.

"Byl jsem velmi příjemně překvapen vaším systematickým přístupem"

Marc Borremans, AUDI Brussels Facility Management Director

"Ukázali jste nám, co by měl manažer dělat. A to je dobře."

Marc Van Heirzeele AUDI Brussels Body shop Director

Roky zkušeností a viditelné výsledky

Naše společnost vznikla jako start-up v roce 2013 a za relativně krátkou dobu na trhu jsme dokázali o přínosu unikátní metody úspory energie v průmyslu QUEST přesvědčit velké hráče jako je Škoda Auto či Knorr-Bremse a navázat s nimi dlouhodobou a úspěšnou spolupráci.

Nezačínali jsme samozřejmě od nuly. Zkušenosti naši klíčoví zaměstnanci nasbírali především během svého dlouholetého působení v nadnárodní konzultační firmě ERM, při práci na projektech v několika zemích po celém světě. Díky tomu umíme pomoci také s projekty v oblasti ekologických auditů.

Nezáleží nám jen na zisku

Každoročně jde 10 % našeho zisku na podporu organizace „The Hunger Project“, která usiluje o vymýcení hladu a extrémní chudoby po celém světě. Každá koruna, kterou s námi ušetříte za energii, tak zlepší nejen finanční výsledky vaší společnosti, ale také kvalitu života těch, kteří to potřebují nejvíc.

Podporu právě této organizace jsme si nevybrali náhodou. Hunger Project do svých aktivit zapojuje přímo lidi, kteří jsou hladem a chudobou postiženi, a dělá z nich součást řešení; obdobně jako se my při své práci soustředíme právě na lidský element a do úspor energie zapojujeme přímo zaměstnance našich klientů. Pouze tak lze totiž dosáhnout trvale udržitelných výsledků, ať už na poli energetických úspor nebo v boji proti hladu a chudobě. 

Více o organizaci Hunger Project, jejích aktivitách, a jak se do nich můžete zapojit, se dozvíte zde.

Martin Zwardoň
QUEST Program Manager, EHS Consultant
 

Jednatel, spoluvlastník

Martin Zwardoň pracuje jako senior konzultant ve společnosti HE Consulting. Má patnáct let zkušeností v oblasti ochrany životního prostředí a bezpečnosti práce získané zvláště v projektech na území Česka a Slovenska. Jeho hlavním úkolem v HEC je vést a provádět audity due diligence (potřebné pro transakce firem) a dále audity souladu s legislativou. Kromě toho Martin pracuje na impletentaci metody úspor energie QUEST a zavádění systému energetického managementu podle ISO 50001.Kryštof Hána
Energetický auditor
 

Jednatel, spoluvlastník

Kryštof Hána je konzultantem a energetickým auditorem společnosti HE Consulting specializovaným především na energetickou efektivitu budov a v nich integrovaných systémů. Kromě konzultantské činnosti v rámci HE Consulting plní roli interního poradce pro technická specifika programů zvyšování energetické účinnosti. Z předchozího působení ve společnosti zabývající se inženýringem ve stavebnictví má Kryštof zkušenosti z širokého spektra projektů – od územního plánování po navrhování energetických systémů budov včetně autorského dozoru

 Alfred Kraus
QUEST program manager
 

Jednatel, spoluvlastník

Hlavní oblastí odpovědnosti Alfreda Krause je projektové řízení a implementace programu energetické účinnosti (QUEST) u našich zákazníků, včetně např. Škoda Auto a.s. Podílí se i na projektech z jiných oblastí, ve kterých společnost působí a má take dlouholeté zkušenosti s organizováním a plánováním provozu středně velké společnosti.Arne Springorum
Zakladatel, Externí poradce
 

Arne Springorum je zakladatelem společnosti HE Consulting. V roce 2019 se začal věnovat spolupráci s klimatickým hnutím Extinction Rebellion. Z důvodu zachování osobní integrity se rozhodl vedení společnosti přenechat zkušeným kolegům a koncem roku 2019 ze společnosti odešel. Svaz průmyslu a dopravy ČR

SPČR sdružuje podnikatele a reprezentuje rozhodující část českého průmyslu a dopravy. Hájí a prosazuje zájmy podnikatelů na české i mezinárodní úrovni. HE Consulting je členem SPČR od roku 2017.

ERM

ERM je jedna z předních globálních konzultačních společností v oblasti životního prostředí, působící v bezmála 150 destinacích s více než 5000 zaměstnanci. 

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

Česko-německá průmyslová komora aktivně podporuje hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Německem. Členem ČNOPK jsme od roku 2013.

Koalice pro transparentní podnikání

Koalice pro transparentní podnikání je volným sdružením společností usilujících o kultivaci podnikatelského prostředí v České republice. 

The Hunger Project

10 % našeho zisku jde každoročně na podporu organizace „The Hunger Project“, která usiluje o vymýcení hladu a extrémní chudoby po celém světě. Každá koruna, kterou s námi ušetříte za energii, tak zlepší nejen finanční výsledky vaší společnosti, ale také kvalitu života těch, kteří to potřebují nejvíc.

Avetta

Avetta propojuje firmy s kvalifikovanými dodavateli.

Asociace energetických manažerů

EMA (The Energy Managers Association) sdružuje profesionály v oblasti energetického managementu a usiluje o neustále posouvání této disciplíny na vyšší úroveň. 

Art of Space

Art of Space spojuje profesionály v oblasti průmyslových a logistických nemovitostí, dodavatele, developery a investory s koncovými uživateli výrobních a skladových prostor v České republice.