Účastnici kurzu YOUNG ENERGY EUROPE si nechali inspirovat hospodařením s energie ve ŠKODA AUTO a.s.

Účastnici kurzu YOUNG ENERGY EUROPE si nechali inspirovat hospodařením s energie ve ŠKODA AUTO a.s.
30. listopad 2018
Sdílet:

Dne 20.11.2018 se uskutečnila návštěva 25 mladých energetiků, účastníků kurzu Young Energy Europe (YEE) pořádaný Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, v provozu PKA, který je součástí haly M1 ve ŠKODA AUTO. Tyto zástupce různých průmyslových a retailových společností z celé republiky zajímali naše úspěchy v úsporách energií a při zavádění energetického managementu.

Pan Dušek, vedoucí PKA, představil přístup Škoda Auto k energetickému managementu a paní Hlavatá, pověřenec za energie v PKA, dohromady s Arne Springorum ze společnosti  firmy HE Consulting společně představili výsledky energetického managementu za poslední rok. Vypínáním osvětlení během dne, optimalizací teploty, optimalizací nastavení vzduchotechnických jednotek a zvýšením povědomí o důležitosti tématu energií přineslo úspory přesahující 800 000 Kč za prvních 10 měsíců roku 2018. 

Dosažení tohoto výsledku je podporováno pravidelnou analýzou a vyhodnocením dat, které eliminuje výkyvy ve spotřebách způsobených změnami venkovních tepot nebo změnami výroby. Dá se tedy říci, že dosažené úspory jsou zásluhou celého personálu v PKA.

Děkujeme všem za spolupráci. Podle Arneho Springoruma, dlouholetého poradce ve Škoda Auto pro energetický management a hlavního lektora kurzu YEE, je přístup Škoda Auto v zapojení lidi do procesu energetického managementu nejen ojedinělým, ale hlavně ekonomicky přínosný. 

„Co se neměří, se neřídí“ je všeobecně známo, ale ještě důležitější  je následné pravidelné vyhodnocení dat a komunikace výsledků na všech úrovních organizace. Toto generuje velmi významný objem úspor, jak příklad PKA ukazuje. Škoda Auto tímto způsobem potvrzuje své "Simply clever".

Kurz YEE je  pro účastníky zdarma, je financován ze zdrojů německého ministerstva životního prostředí a pod taktovkou Česko-německé obchodní a průmyslové komory bude probíhat i v příštím roce v České republice. 

Více informací o kurzu najdete zde

 


Sdílet: